27 lip 2015

Ulubieńcy #2

Za parę dni połowa wakacji będzie już za nami. Po prostu nie mogę w to uwierzyć! Pod ostatnim postem umieściłam ankietę, w której zapytałam Was, co ile dni chcielibyście notki na blogu. Do wyboru były dwie opcje: "co 4-5 dni" lub "co tydzień". Zdecydowana większość, bo aż 99% chce, aby posty pojawiały się co 4-5 dni, a tylko jedna osoba twierdzi, że wpisy mają się pojawiać co tydzień. Tak więc decyzją większości postanowiłam, że notki będą pojawiać się co 4 lub 5 dni. Mam nadzieję, że cieszycie się z tego powodu. Jeżeli jeszcze ktoś ma ochotę podzielić się swoim zdaniem - zapraszam do ankiety w tym poście KLIK! Od ostatnich ulubieńców nazbierało się kilka nowych, którymi chciałabym się z Wami dziś podzielić. Zapraszam do czytania!

23 lip 2015

Miętowy Poradnik #1: Pasek stron

Wakacje mijają w zabójczym tempie! Zanim się obejrzymy będziemy mieli już sierpień, a wtedy już czas zleci w mgnieniu oka i znów zasiądziemy (o zgrozo!) w szkolnych ławkach... 
Parę razy otrzymywałam pytanie jak wykonać pasek stron nad nagłówkiem. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości postanowiłam stworzyć ten tutorial. Zarazem powstała nowa seria! A mianowicie "Miętowy Poradnik". Znajdą się w niej porady dotyczące designu bloga i nie tylko! Zapraszam do zapoznania się z instrukcją!

19 lip 2015

Roczek Bloga | konkurs urodzinowy!

Prawie rok temu, bo 21 lipca 2014 roku założyłam tego oto bloga. Muszę przyznać się bez bicia, że założyłam go z całkowitej nudy i nigdy nie pomyślałabym, że po roku czasu wciąż będzie istniał, a ja wciąż będę miała chęci, by tu zaglądać. Wymyślenie nazwy dla tej strony było dla mnie nie lada wyzwaniem. "Fabryka Inspiracji", "Studnia Inspiracji", "Źródło Inspiracji", "Fabryka Miętowej Czekolady". Wiele nazw przewijało się przez moją głowę, ale żadna nie była trafiona. W końcu z ostatniej propozycji postanowiłam pozbyć się kakaowego wyrobu i tak powstała "Fabryka Mięty". Na początku blog był typowo tutorialowy. Z czasem wprowadziłam również tematykę lifestyle'ową, przemyślenia, porady, stylizacje.

12 lip 2015

CIY: Owocowe Smoothies

Aż trudno uwierzyć, że właśnie mijają już dwa tygodnie wakacji. Czas biegnie nieubłaganie! Pogoda w ostatnim czasie niestety się trochę zepsuła, ale w czasie upałów każdy z nas chce się czymś schłodzić. Dlatego przybywam do Was z dwoma przepisami na smoothie, czyli owocowe koktajle. Przygotowanie ich jest dziecinnie proste. Wystarczy wszystkie podane składniki wrzucić do blendera, a następnie lekko schłodzić w lodówce lub zmiksować je razem z kostkami lodu. Takie smoothie nie dość, że jest pyszne to do tego bardzo zdrowe!

3 lip 2015

Ciekawe wakacje w domu? Nic trudnego!

Pewnie nie zaskoczę Was tą informacją, ale zaczęły się wakacje! Udało mi się zakończyć gimnazjum ze średnią 5.50 z czego jestem bardzo zadowolona. Trochę trudno mi uwierzyć w to, że właśnie skończyłam tę szkołę. Czy żałuję? Ani trochę. Jestem szczęśliwa, że wreszcie opuściłam mury tego gimnazjum i w końcu po tych dwóch miesiącach lenistwa rozpocznę zupełnie nowy rozdział w swoim życiu.
Nie każdy posiada przywilej spędzenia wakacji wygrzewając się na śródziemnomorskiej plaży, czy też oglądając z zapartym tchem zagraniczne krajobrazy, więc wakacje spędza w swoim domu. Pierwsze dni są jeszcze znośne, ale z czasem wszystko staje się nudne i monotonne. Szlajanie się z kąta w kąt od telewizora do laptopa nie jest interesujące. Zatem ja przybywam na ratunek z listą pomysłów na ciekawe spędzenie wakacji w domu.