28 gru 2014

DIY: Cake pops

Święta, święta i po świętach! Niewiarygodne jak ten czas szybko leci. Wszyscy trudzili się w strojeniu domów, robieniu zakupów, potraw, upominków, a tu zaledwie trzy dni minęły i już po wszystkim. Zapytacie zapewne, czy były jakieś prezenty? A no były i muszę się Wam nieskromnie pochwalić moim nowiutkim Nikonem D3200, o którym marzyłam już od bardzo dawna. Teraz będę mogła wstawiać w posty zdjęcia dużo lepszej jakości od poprzednich :)
Przed nami jeszcze Sylwester. Jedni spędzają go w domu z rodziną, inni również w domu, lecz ze znajomymi lub wychodzą gdzieś na imprezy. Ale gdzie by się nie poszło zawsze będziemy mieli do czynienia z przekąskami. Sylwestrowe przekąski w przeciwieństwie do tych świątecznych nie są jakieś wykwintne, lecz zwykle na szybko i w postaci jednego kęsa. W dzisiejszym poście przedstawię Wam przepis na wykonanie cake pops. Idealnych słodkich przekąsek na ostatniego grudnia. Ja co prawda nie jestem zwolenniczką takiej żywności, ale stety lub niestety w takich przypadkach jak święta, sylwester, czy urodziny pozwalam sobie na trochę węglowodanów :)

21 gru 2014

DIY: Last Minute

Okropnie dłużył mi się ten tydzień! Do tego było mnóstwo sprawdzianów, kartkówek i odpytywań. Na szczęście ominął nas próbny egzamin gimnazjalnych, którym straszono nas od końca listopada. Z niewiadomych przyczyn poprostu go nie było, pomimo iż inne gimnazja dawno mają go już za sobą. Nauczyciele wiedząc, że mamy tak długą przerwę od szkoły, wpadli w jakiś szał. W jeszcze nieotwartym od piątku plecaku czekają na mnie karty pracy po 10 zadań z geografii, fizyki, matematyki i biologii...
Jak wiemy do świąt pozostały już tylko 4 dni. W związku z tym przygotowałam dla Was post z pomysłami na świąteczne dekoracje, które można wykonać na ostatnią minutę. Wielu z nas nie ma czasu na dłubanie starannych i pochłaniających czas ozdób, więc pomysły na dekoracje, które można wykonać w 5-30 minut są jak najbardziej trafione w dziesiątkę. Zabierajmy się do pracy!

14 gru 2014

DIY: Candy Cane

Do świąt pozostał już tylko ponad tydzień. Niestety pogoda nam nie dopisuje i wcale nie pasuje do świątecznego klimatu. Na termometrze wciąż jest plusowa temperatura, a na święta synoptycy zapowiadają nawet 14°C! Jednak wciąż jeszcze mam nadzieję, że będziemy mieli białe święta. Nie mogę się już doczekać tego całego przedświątecznego gwaru. Przygotowywanie potraw, dzięki czemu w domu będzie unosił się zapach pieczonego ciasta, smażonych ryb, gotowanych warzyw. Sprzątanie całego mieszkania, strojenie choinki. Uwielbiam ten czas! W dzisiejszym, przedostatnim już poście z serii świątecznej przedstawię Wam pomysł na candy cane. Są to zwykle cukrowe laski lub landrynki w czerwone i białe paseczki. Moje candy cane niestety nie będą jadalne, ponieważ będą wykonane z masy solnej, ale będą wyglądać bardzo efektownie. Zapraszam do pracy!

7 gru 2014

DIY: Merry Christmas

Szał przedświąteczny ruszył już na całego. Witryny sklepowe zapełniają się już świątecznymi ozdobami. Ludzie w oknach wywieszają świecące bałwanki, mikołajki, gwiazdki. Zanim się obejrzymy całe miasteczka będą ozdobione przepięknymi świątecznymi lampeczkami. Uwielbiam taki klimat, gdy wracam późno ze szkoły, jest już ciemno, a nad moją głową błyszczą przepiękne dekoracje. Z niecierpliwością odliczam już dni do świąt, a szczególnie do wolnego, by wreszcie odpocząć od szkoły. Każdą wolną chwilę staram się jak najlepiej wykorzystać. Ten weekend przeznaczyłam na zrealizowanie pomysłu na post, w którym przedstawię Wam tabliczkę z napisem "Merry Christmas". Zapraszam Was do pracy! :)