27 wrz 2015

Jak się uczyć i nie zwariować?!

Nie było mnie tu trochę. Niestety liceum to nie przelewki. Wrzesień dobiega końca, co wiąże się już z pierwszymi pracami klasowymi. Prawie codziennie każdy wieczór spędzam ślęcząc nad książkami, ale czego się nie robi dla własnego wykształcenia. Przychodzę dziś do Was z tematem, który również wiąże się z nauką, a mianowicie ze sposobami na to, jak się uczyć i nie zwariować. Szkoła to ogromny pochłaniacz czasu, lecz nie powinniśmy podchodzić do niej tak sceptycznie. Wystarczy dobra organizacja czasu i wszystko powinno być w normie.

13 wrz 2015

Miętowy poradnik #2: Ikonki społecznościowe

I tak minął już kolejny tydzień szkoły. Bardzo jest mi przykro z powodu, że nie mogę blogować dla Was już tak często jak w wakacje i ze smutkiem w oczach patrzę jak statystyki pikują w dół. Nie jestem do końca pewna, czy jest to spowodowane moją zmniejszoną aktywnością, czy tym, że Wy też oczywiście macie szkołę? W dzisiejszym "Miętowym Poradniku" chcę zapoznać Was ze sposobem umieszczenia na blogu ikonek społecznościowych w pasku stron, do którego stworzenia instrukcję znajdziecie TUTAJ. Zapraszam do pracy!

7 wrz 2015

Zdrowe co nieco na deser

I tak jak niestety obiecywałam, posty będą pojawiać się co tydzień. Wybrałam poniedziałki, ponieważ najbardziej mi odpowiadają. Przez weekend będę mogła stworzyć i dopracować posta, a w poniedziałek go opublikować. Ten tydzień dłużył mi się strasznie, ale już nie miałam nawet chwili nawet na sklejenie paru słów do notki... Moja kulinarna przygoda wciąż trwa. Choć od zawsze do gotowania miałam dwie lewe ręce to akurat do prostych przepisów moje dość ograniczone umiejętności w tej dziedzinie nadają się perfekcyjnie. Często na myśl o deserze pierwsze co przychodzi nam do głowy to słodycze, czekolady, mało zdrowe rzeczy, lecz deser nie zawsze musi tak wyglądać! Dziś przechodzę do Was z przepisem na banalnie prosty deser, który jest pyszny i do tego zdrowy oraz nie zawiera ani grama białego cukru.