31 paź 2014

DIY: Halloween #3 Pumpkin

Może i trochę spóźniłam się z dodaniem tego postu, ale zależało mi na tym, aby moja dynia postała jak najdłużej i wykonałam ją dopiero wczoraj. Rok temu popełniłam ogromny błąd i wydrążyłam dynię tydzień przed Halloween i nawet nie dotrwała do 31 października. Także notkę z halloween'ową dynią dodaję dzisiaj. Myślę, że jeżeli ktoś posiada chęci to jeszcze zdąży kupić w jakimś markecie lub wziąć z ogródka (tak jak w moim przypadku) piękną dynię i spokojnie ją wydrążyć, ponieważ Halloween obchodzi się dopiero wieczorem. Zapraszam do obejrzenia mojej pracy! Z góry również przepraszam za jakość zdjęć i ich małą ilość. Za jakość obwiniam słońce, które nie chciało użyczyć mi swoich promieni, a małą ilością obarczam kartę pamięci, która z niewiadomych przyczyn usunęła sama parę ważnych zdjęć...

25 paź 2014

DIY: Halloween #2

Za tydzień już Halloween! Pod poprzednim postem spotkałam się z wieloma przychylnymi komentarzami co do wykonanych przeze mnie dekoracji, więc postanowiłam stworzyć kolejną notkę o tej tematyce. Bardzo się cieszę, iż czerpiecie inspiracje z moich tutoriali i mam nadzieję, że tym również się zainteresujecie. Tradycyjnie zaprezentuję trzy dekoracje do wykonania w warunkach domowych. Nie wykorzystuję tu nigdzie żadnych wyszukanych materiałów tylko to co najprostsze i dostępne. Wszystkie trzy halloween'owe dekoracje, które dziś wam przedstawię są oparte na bazie łańcucha, a w tym przypadku sznurka ;) Zapraszam do pracy!

19 paź 2014

DIY: Halloween #1

Do ostatniego dnia października zostało już coraz mniej czasu. Bardzo lubię Halloween, choć mieszkam w małej miejscowości gdzie to święto nie jest obchodzone. W społeczeństwie jest dużo przeciwników tego dnia, ponieważ dzień później jest święto zmarłych. Ja Halloween nie obchodzę jakoś zagorzale, ponieważ nie chodzę po ludziach w strasznych strojach wyłudzając słodycze, ale tradycyjnie co roku stawiam przed domem lampion z dyni. Jest to również czas, w którym mogę wyszaleć się kreatywnie, robiąc wszelkiego rodzaju halloween'owe dekoracje mojego pokoju. W dzisiejszym poście przedstawię Wam trzy pomysły na "straszne dekoracje". Zapraszam do pracy!

11 paź 2014

DIY: Wprowadźmy trochę klimatu

Nauki niestety jest wciąż coraz więcej. Już ledwo daję radę, a to dopiero początek roku! Na szczęście będą mogła sobie trochę odetchnąć, ponieważ szykuje się u mnie trochę dłuższy weekend. Przez to, iż 14 października jest Dzień Nauczyciela poniedziałek łącznie z wtorkiem moja szkoła ma wolne. Bardzo mnie to cieszy! Będę mogła trochę się skupić na blogu. Może zmienię coś w wyglądzie lub porobię posty na zapas.
 Jak na razie jesień traktuje nas bardzo łagodnie. Temperatury wciąż są wysokie, a słonko pięknie grzeje. Gdyby nie te wszystkie spadające liście myślałabym, że wciąż jest lato! W związku z tym chciałabym wprowadzić trochę jesiennego klimatu w nasze domy. Przygotowałam dzisiaj dla Was wyjątkowy post, w którym zamieszczę aż cztery tutorialie dotyczące jesiennych dekoracji. Tak więc bierzmy się do roboty!

5 paź 2014

Jesień: Plusy czy Minusy?

No i pierwszy miesiąc nauki mamy już za sobą. Niby zleciał mi bardzo szybko, ale jednak początek roku pamiętam już jak przez mgłę. Jesień rozkręciła się już na dobre, co możemy odczuć na własnej skórze, jak i wizualnie. Pierwsze liście już dawno zaczęły spadać z drzew, a te które jeszcze się jakoś trzymają ostatkami sił gałązek, przybierają różnorakie kolory. Na pewno wśród społeczeństwa znajdziemy zwolenników, jak i przeciwników jesieni. Dla mnie jest to neutralna pora roku. Nie wywyższam jej ponad inne, ani nie jest tą najgorszą porą. Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić, co według mnie jest zaletami i wadami jesieni.