29 wrz 2014

DIY: Gift for My Friend

Zapewne każdy z Was przynajmniej raz zastanawiał się nad tym co dać swojej przyjaciółce lub swojemu przyjacielowi na urodziny. Ja również długo głowiłam się co podarować w prezencie mojej przyjaciółce w tym wyjątkowym dla niej dniu. Pójść do sklepu i kupić prezent? Niee, za proste. Więc co? O tak! Zrobię coś sama! Więc po tej myśli od razu zabrałam się do sporządzenia listy drobnych podarunków, które mogę wykonać sama w miarę swoich możliwości. Nie są to jakieś wyszukane i idealnie wykonane przedmioty, ale ważne, że od serca ;)

20 wrz 2014

Moja Pasja Fotografia

Zapewne pasją praktycznie każdej blogerki jest fotografowanie. Jest to również moim hobby. Pomyślicie na pewno, że nie jestem oryginalna interesując się tym samym, co inni. Może i nie jestem, ale każdy ma inne techniki robienia zdjęć, inne ulubione fotografowane przedmioty itd. Ja siebie nie uważam za jakiegoś wybitnego fotografa, ponieważ nie mam wielkiego talentu, ani wymarzonej lustrzanki tylko zwykłą cyfrówkę, lecz moim zdaniem nawet najgorszym aparatem można wyczarować całkiem niezłe zdjęcia. Pogoda ostatnio dopisuje. Na dworze jest piękne światło dzienne, które sprzyja mojemu aparatowi. Tak więc udałam się pewnego dnia z moją nieszczęsną cyfróweczką na dwór. Dlaczego nieszczęsną zapytacie? Dlatego że mój aparat na samym początku sesji zdjęciowej trochę miał focha, ponieważ ciągle się jakby resetował i wyłączał, lecz po kilkunastu minutach walki poddał się i grzecznie słuchał moich poleceń :) Sesja ta nie jest tematyczna i nie skupia się tylko na jednym. Fotografowałam po prostu to, co moim zdaniem było godne uwiecznienia na zdjęciu. Teraz zapraszam Was do obejrzenia paru zdjęć, które moim zdaniem wyszły najlepiej z całej serii, a było ich ponad 100, więc trochę zeszło mi na usuwaniu tych gorszych. Oto efekty mojej pracy (z góry przepraszam za jakość zdjęć, wina pomniejszenia) :)

13 wrz 2014

DIY: Ozdobna ramka

W szkole coraz więcej nauki. I tak cudem jest to, że mam jedną wolną chwilę na napisanie postu. Miałam zamiar pisać notki co 4 dni, ale jest to niemożliwe, więc będą się one pojawiać co tydzień w sobotę. Pogoda jak na razie nie jest typowo jesienna. Świeci słońce i jest w miarę ciepło, co idealnie sprzyjało majsterkowaniu na dworze. Dawno na blogu nie było już postu typu DIY, więc pora to zmienić, więc w dzisiejszym poście przedstawię Wam sposób na wykonanie prostej, ale za to efektywnej ramki na zdjęcie lub obrazek.

4 wrz 2014

Autumn Must Have

Rok szkolny rozpoczął się już na dobre. Moim postanowieniem było dodawanie postów częściej, ale już po dwóch dniach spędzonych w szkolnych murach, stwierdziłam, że jest to niemożliwe i jedyne, co mogę to dodawać posty rzadziej... Ustaliłam, że notki będą pojawiać się co 4-6 dni.
Kalendarzowe lato, co prawda jeszcze się nie skończyło, ale te prawdziwe już na pewno w jakiejś części nas opuściło i nie wróci. W związku z tym w dzisiejszym poście przedstawię Wam moją listę "Autumn Must Have". Na pewno każdy z nas w swoim życiu przynajmniej raz robił taką listę. Niekoniecznie na kartce, czy w formie obrazkowej, ale w głowie na pewno większość myślała nad tym, co sobie "upolować" tej jesieni. Ja stworzyłam swoją listę w formie obrazkowej i pisemnej na potrzeby bloga, by podzielić się z Wami tym, co sobie upatrzyłam, a nawet oczekiwałabym od Was pomocy w sprawie poszukiwania sklepów z danym przedmiotem :)