21 cze 2015

DIY: Room decor

Teoretycznie rok szkolny kończy się 26 czerwca, ale praktycznie już rzadko kto chodzi do szkoły. Postanowiłam zrobić sobie wolny przyszły tydzień. Coś czuję, że będzie strasznie się dłużyć do tego upragnionego piątku. Od baaardzo dawna na Fabryce nie było żadnego DIY, za co bardzo jest mi wstyd. Przecież główną tematyką są właśnie robótki ręczne! Ale mam nadzieję, ze mi wybaczycie ze względu na szkołę. Dziś przedstawię Wam kilka pomysłów na dekoracje swojego pokoju, które można w łatwy sposób stworzyć samemu. Zapraszam do pracy!

15 cze 2015

Paryska przygoda #2

Sądzę, że szkolny pęd już trochę spowolnił. Lekcji jest już coraz mniej, więc mam nadzieję, że już w pełni będę mogła poświęcić się blogosferze. Dzisiaj przedstawię Wam relację z dnia trzeciego wycieczki do Paryża. Zwiedziliśmy Łuk Triumfalny. Wchodzenie na samą górę było masakrą. Spirala niekończących się schodów! Ale widok, jaki stamtąd zobaczyłam był warty tego poświęcenia. Następnie udaliśmy się do katedry Notre-Dame. Odbyliśmy spacer (gonitwę!) do Luwru, gdzie mogliśmy zobaczyć Monę Lisę. Tłum ludzi pozwolił mi jedynie na zrobienie trochę krzywego i zamazanego zdjęcia.W międzyczasie z panią przewodniczką obejrzeliśmy sporą część Paryża.

7 cze 2015

Paryska przygoda #1

Jak wiecie z poprzedniej notki - udałam się na wycieczkę do Paryża. Odjazd naszego autokaru był planowany na godzinę 9:00, lecz przez drobne kłopoty wyjechaliśmy dopiero o 9:30. Podróż była bardzo długa. Ku mojemu zdziwieniu na niemieckiej autostradzie było sporo korków, przez które czas trwania naszej podróży wydłużył się aż do 24 godzin. Trasa obejmowała przejazd przez Niemcy, Belgię, Holandię, aż w końcu Paryż. W samym mieście spędziliśmy 3 dni. Z dojazdem wszystko razem trwało 5. Wycieczkę rozpoczęliśmy od dziewięciu godzin spędzonych w Disneylandzie, lecz relację z tego dnia pozostawię na kiedy indziej. Dziś przedstawię Wam fotorelację z dnia drugiego. Zwiedziliśmy oczywiście Wieżę Eiffla, Pałac Inwalidów, Bazylikę Sacré-Cœur oraz odbyliśmy rejs statkiem turystycznym po rzece Sekwanie.