30 sie 2014

Back to School: My Tips//Liebster Blog Award


Sierpień już prawie dobiegł końca i za dwa niecałe dni zawitamy szkołę ponownie. Dwa miesiące wakacji zleciały mi nieubłaganie. Nawet nie zauważyłam kiedy. Z racji tej, iż w poniedziałek wyruszymy do szkoły mam dla Was parę wskazówek. Może trochę spóźniłam się z napisaniem tego posta, ale to przez kłopoty techniczne ;)

26 sie 2014

Back to School: My School Supplies

Na wstępie chciałabym Was powitać po ponad tygodniowej przerwie. Wracam do Was zapewne jak zauważyliście z trcohę nowym wyglądem bloga, lecz zastanawiam się, czy go zostawić, czy powrócić do poprzedniej wersji, ponieważ obecny design okropnie spowolnił ładowanie się bloga. Może ktoś z Was wie, co jest przyczyną tak wolnego wczytywanie się strony? Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś info od Was, co mogę poprawić, by blog był szybszy.
Na dzisiejszą notkę planowałam post Q&A, lecz nikt z Was nie miał do mnie żadnego pytania, więc na razie podaruję sobie ten pomysł. W poprzednim wpisie pytałam też Was o to, czy chcielibyście zobaczyć w najbliższym czasie posty lifestyle na Fabryce Mięty, ale niewielu z Was wypowiedziało się na ten temat, więc decyzję podjęłam sama. Posty lifestyle pojawią się na blogu, ale nie wiem jeszcze, czy będą częściej, czy rzadziej od tutoriali. Mam również zamiar wprowadzić na bloga posty, w których przedstawię Wam swoje pomysły na outfity, ale to dopiero, gdy zainwestuję w lepszy sprzęt do fotografowania.

16 sie 2014

Back to School: Strawberry Bag

 
Z góry chciałabym Was już poinformować, że na tydzień znikam z bloga, ponieważ wyjeżdżam do przyjaciółki na parę dni. Nie martwcie się! Wciąż będziecie mogli kontaktować się ze mną poprzez ASK.FM oraz możecie już mnie obserwować na moim nowym, niedawno założonym Instagramie! Miałam też zamiar na ten czas stworzyć ankietę, lecz coś poszło nie po mojej myśli, więc teraz zadam Wam jedno z wielu pytań, które miały znaleźć się na ankiecie, a więc czy chcielibyście w przyszłym czasie zobaczyć na blogu posty lifestyle? Odpowiedzi piszcie w komentarzach :) W międzyczasie możecie również zadawać mi pytania w zakładce "SPYTAJ MNIE" na górze strony. Planuję post, w którym odpowiem na wszystkie pytania, które Was dręczą, ponieważ mojego aska jeszcze nie wszyscy czytelnicy odwiedzają. Na czas tego tygodnia włączę anonimowe komentarze na blogu, dzięki czemu pytać może każdy. Oczywiście pamiętając o kulturze wypowiedzi. Anonimowy komentarz wcale nie oznacza, że jest się w 100% anonimowym. Pamiętajcie! :) 
Teraz przejdźmy do tematu postu, czyli "Back to School". Szkoła nieubłaganie zbliża się wielkimi krokami, a wakacje dobiegają końca. Z tej racji mam dla Was kilka postów na temat powrotu do szkoły. W dzisiejszym przedstawię Wam pomysł na szkolną torbę. Ja takiej zwykle używam do przenoszenia stroju na W-F lub na buty. Zapraszam do zapoznania się z instrukcją!

10 sie 2014

DIY: Wieszak na okulary

   Znowu napisanie posta zajęło mi aż prawie tydzień czasu. Moim usprawiedliwieniem jest po raz kolejny poszukiwanie materiału, lecz tym razem w postaci farby akrylowej. Znalazłam wreszcie moją upragnioną farbę w sklepiku plastycznym w mieście oddalonym o 20km od mojej rodzinnej miejscowości. Zakupiłam tam na razie dwie tubki w kolorze białym no i oczywiście miętowym na wypróbowanie. Okazało się, że farby są dobrze kryjące, więc na pewno nieraz jeszcze w nie zainwestuję. 
W dzisiejszym poście chciałabym Wam przedstawić sposób na uporządkowanie swoich okularów i nie tylko. Ja do niedawna borykałam się z problemem walających się po całej szafie i biurku okularów przeciwsłonecznych, ponieważ jest teraz na nie sezon zawsze chciałam mieć je pod ręką, ale stwierdziłam, że kładzenie ich na biurku nie jest dobrym pomysłem, bo mam ich zbyt dużo. Pozbycie się tego problemu ułatwił mi wieszak. Zwykły wieszak na ubrania. Pomysł ten zaczerpnęłam z We Heart It. Przeglądając zdjęcia natrafiłam na wieszak z okularami. Oczywiście nie byłabym sobą robiąc identyczny, więc mój jest w zupełnie innym wykonaniu. Zapraszam do zapoznania się z instrukcją, jest niezwykle prosta!

3 sie 2014

DIY: Opaska na włosy

 No i mamy niestety połowę wakacji za sobą! Długo zabierałam się do stworzenia tego tutorialu, przez co zaniechałam trochę swoją systematyczność. Powodem tego spóźnienia były moje poszukiwania materiału, które zaprowadziły mnie aż na strych mojego domu. Tam znalazłam idealny materiał do zaplanowanego DIY. Były to moje stare... śpioszki! Piękne miętowe śpioszki z białymi rękawkami w miętowe grochy. Gdybym w tym momencie dostała do ręki bluzę w takich samych kolorach założyłabym ją bez wahania! Byłam bardzo zdziwiona, iż moje stare ubranko z 1999r. idealnie trafiało w mój dzisiejszy gust. Niestety śpioszek na siebie wcisnąć bym nie mogła ;) więc postanowiłam zrobić z nich opaskę na włosy. Na pomysł zrobienia opaski wpadłam już dość dawno, kiedy moja ulubiona ozdoba do włosów się zepsuła. Tak, więc zapraszam Was do zapoznania się z instrukcją powstawania mojej nowej opaski.