30 sie 2015

Ostatni dzień wolności + Plan lekcji

Tytuł brzmi trochę jakbym jutro miała wylądować za więziennymi kratami, lecz po części będę się tak właśnie czuła. Z domu znikać będę już około godziny 6:30 rano, a powroty przewidywane są w najgorszych przypadkach nawet na 16:30. Bardzo się obawiam, że te gwałtowne ograniczenie mojego wolnego czasu może się negatywnie odbić na blogu. Rzeczą oczywistą jest, że Fabryka Mięty jest moją pasją, nieodzowną częścią mojego życia, lecz gdyby ktoś postawił mnie przed wyborem blog albo nauka, wybrałabym zdecydowanie naukę. Edukacja jest dla mnie bardzo ważna. Dzięki niej zdobędę wykształcenie, a następnie pracę. Jednak nie potrafiłabym tak z dnia na dzień wcisnąć przycisk "Usuń bloga" i o wszystkim zapomnieć. Po prostu wymazać wszelkie wspomnienia, które posiadam dzięki swojej stronie. Jestem tu i nadal  będę. Może, żeby ułatwić sobie sprawę powrócę do wstawiania postów co tydzień? To zawsze jakieś rozwiązanie :)

26 sie 2015

Słoikowe Love

Zapewne wiele osób kojarzy słoiki tylko i wyłącznie z przedmiotem, w którym można przechowywać żywność. Ja, jak to ja, dla słoików znalazłam o wiele większe zastosowanie. Sprawdzają się one przede wszystkim jako doskonały materiał do DIY. Dość często wykorzystuję słoiczki jako dekoracje mojego pokoju. Również parę razy gościły już one na Fabryce Mięty w tutorialach rzecz jasna. Ostatecznie postanowiłam stworzyć dla nich osobny post, gdzie zaprezentuję Wam dwa pomysły na zastosowanie ich we własnych pokojach.

23 sie 2015

4 sposoby na udany dzień

W dzisiejszym zabieganym życiu trudno jest nam zachować dobry humor. Zatracamy się w naszej pracy, w nauce, w codziennych obowiązkach, przez co nie mamy czasu nawet na drobny uśmieszek. Często nie dostrzegamy najdrobniejszych szczegółów, które powinny wywoływać u nas śmiech. W tej notce zapoznam Was z czterema moimi pomysłami na spędzenie udanego dnia. W moim przypadku jak najbardziej się sprawdzają, a u Was? Jakie są Wasze sposoby na udany dzień?

18 sie 2015

Back to school: Zdrowe drugie śniadanie

Aż trudno jest mi uwierzyć, że za równe dwa tygodnie wyląduję w całkiem nowej szkole. Jeszcze wciąż do mnie to nie dociera. W liceum będę spędzać naprawdę dużo czasu, więc nie obędzie się bez jakiejś przekąski. Produkty, które są oferowane w sklepikach szkolnych nie za bardzo mi odpowiadają, ponieważ są to głównie słodycze i inne sztuczności. Mam bzika na punkcie zdrowego odżywiania, więc i moje drugie śniadanie musi takie być! Dziś przychodzę do Was z dwoma pomysłami na przyrządzenie pożywnego posiłku do szkoły!

13 sie 2015

Małe wybawienie w kubku | Wyniki konkursu

Wysokie temperatury nadal dają nam popalić. W mojej głowie powoli zaczyna brakować pomysłów na to jak się schłodzić. Mam nadzieję, że wszyscy jesteśmy świadomi tego, że z wodą w takie dni nie powinniśmy się rozstawać. Jednak ile można pić tej zwykłej mineralnej wody? Od czasu do czasu dla odmiany można pozwolić sobie na małą dawkę kofeiny, lecz kto ma ochotę w takie upały pić gorącą kawę? Świetną alternatywą jest jej mrożona wersja. Przygotowanie takiej kawy jest banalnie proste, a efekt oraz smak cudowny!

9 sie 2015

W motylim gaju

Umieram! Od paru dni umieram od tego upału. Nie skakałam z radości, gdy za oknem było szaro i padał deszcz, lecz teraz ten skwar jest nie do zniesienia! Bardzo lubię lato, ale nie przepadam za temperaturą sięgającą nawet 40°C. Wczoraj wczesnym wieczorem, gdy na dworze zaczął powiewać lekki wiaterek, wyszłam z domu z lustrzanką w dłoni. Tradycyjnie miałam w zamiarze zrobić sesję zdjęciową moim ulubionym modelom, czyli kwiatom. Wtedy w oczy rzucił mi się dosłowny rój motyli krążących nad jednym z nich. Nie mogło się obyć bez serii zdjęć! :)

6 sie 2015

Jak dbam o włosy?

Do niedawna nie dbałam nadmiernie o swoje włosy. Po prostu myłam je, kiedy było trzeba, szarpałam szczotką i suszyłam gorącym strumieniem powietrza z suszarki. W mojej kosmetyczce jedynym produktem do włosów był szampon i to jeszcze niedostosowany odpowiednio do rodzaju moich włosów. Po czasie zaczęłam zauważać, że ich końcówki nie są w dobrym stanie - rozdwajają się i są przesuszone. Z racji tego, iż bardzo podobają mi się długie włosy, nie chciałam ich ścinać, więc postanowiłam bardziej o nie zadbać. Kurację tę zaczęłam mniej więcej z początkiem wakacji, a efekty już są widoczne. Końcówki moich włosów jak i same włosy są widocznie w lepszym stanie i mogę cieszyć się tym, że nie stracę na ich długości! W dzisiejszym poście chcę Wam przybliżyć proces pielęgnacji moich włosów. 

1 sie 2015

Piękno - cecha ulotna

Niby zdecydowana większość osób twierdzi, że najważniejsze jest tylko i wyłącznie wnętrze, lecz spójrzmy prawdzie w oczy. Czy wygląd nie odgrywa równie ważnej, jak nie ważniejszej roli? Spora liczba pracodawców patrzy nie tylko na kwalifikacje, ale i też na to jak kandydat na dane stanowisko się prezentuje, czy czasem nie posiada tatuaży, blizn, które rzekomo miałyby odstraszać klienta. W środowisku szkolnym również osoby, które "odbiegają" wyglądem od innych są szykanowane, a osoby "idealne" wywyższane. Niestety myślimy utartymi stereotypami, lecz czy piękno trwa wiecznie? Nasz wygląd z czasem się zmienia. Już zawsze młodzi nie będziemy. Piękno jest cechą ulotną.